Czytajcie „działkowca”!

Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, kontynuujemy pozimowe porządki i przygotowujemy uprawy na nowy sezon. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji działki będzie z pewnością kwietniowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie również pomysłów na modernizację działki, świątecznych inspiracji czy aktualnych wieści z ogrodów!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. dlaczego warto uczestniczyć w walnych zebraniach w ROD!

● W ogrodach działkowych, jak tylko ustąpią mrozy, zaczyna się spory ruch. Zobaczcie jak wyglądało przedwiośnie w ROD na przykładzie kilku ogrodów w Warszawie oraz w innych rejonach kraju!

● Ponadczasowa uroda i ogromna różnorodność róż sprawiają, że są one doskonałą dekoracją na działki. Polecamy odmiany szczególnie dekoracyjne, a jednocześnie niekłopotliwe w uprawie i cechujące się dużą zdrowotnością oraz zimotrwałością!

Glicynie uważane są za królowe wśród roślin pnących. Te silnie rosnące i długowieczne pnącza zachwycają wiosną wspaniałymi girlandami kwiatów i mogą mieć wiele zastosowań, także prowadzone w formie drzewek! Doradzamy jak je uprawiać i polecamy najlepsze odmiany.

● Jak samemu zbudować taras przy altanie? Z nami nie będzie z tym problemu! Doradzamy jakie materiały wybrać a technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku”!

● Czy znacie truskawki powtarzające owocowanie? Po raz pierwszy owocują tak jak odmiany tradycyjne (VI) a powtórnie na przełomie VII i VIII. Opisujemy najcenniejsze z nich!

Pierścieniak to grzyb uprawny, który wyglądem najbardziej przypomina te dziko rosnące i zbierane w lesie. Jego uprawa nie jest trudna, można do tego wykorzystać np. drewniane zrębki!

● Warto stworzyć świąteczne dekoracje z wykorzystaniem roślin z działki, wprowadzające do naszego domu niepowtarzalny wiosenny klimat. Podajemy kilka ciekawych pomysłów na ozdobienie wielkanocnego stołu!

  Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli wiosenne cięcie krzewów ozdobnych!

● Wysiewamy wiosenne nawozy zielone.

● Przeprowadzamy cięcie odmładzające borówki.

● Jak zatrzymać wodę w glebie?

● Polecamy sodę do różnych zastosowań w ogródku.

● Przyrządzamy wiosenne surówki z udziałem m.in. mniszków i stokrotek!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

Źródło Krajowa Rada PZD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *