Zmarł wieloletni działacz OZ Podkarpackiego PZD

Z żalem informujemy, iż w dniu 22 lutego 2017 r. w wieku 88 lat zmarł po długiej i ciężkiej chorobie długoletni i zasłużony działacz PZD inż. Tadeusz Sulikowski. Jego wielką życiową pasją była działka, zawsze chętny do pomocy innym, ogromny społecznik, propagator rozwoju ogrodnictwa działkowego oraz idei Polskiego Związku Działkowców w okręgu podkarpackim. O tym, jak ogromnym uznaniem cieszył się Tadeusz Sulikowski w PZD świadczy fakt, iż przez ponad 11 lat pełnił funkcję Prezesa Wojewódzkiego Zarządu PZD w Rzeszowie, a także był pierwszym Prezesem Okręgowego Zarządu Podkarpackiego, który został utworzony w 2002 roku i objął swym zasięgiem obszar województwa podkarpackiego. Działkowcy z Podkarpacia zawdzięczają  mu uregulowanie stanu prawnego gruntów wielu ROD, a także niezłomną obronę ogrodów przed roszczeniami i likwidacjami. Po ustąpieniu z funkcji prezesa OZ Podkarpackiego PZD przyznano mu tytuł honorowego prezesa okręgu.

Tadeusz Sulikowski nie tylko kierował biurem Wojewódzkiego Zarządu PZD w Rzeszowie w latach 1996-2007, ale także aktywnie włączał się w prace Krajowej Rady jako jej członek w latach 1997-2007. Prezes Związku, jak również Krajowa Rada PZD, zawsze bardzo wysoko cenili pracę i osobowość oraz poświęcenie Tadeusza Sulikowskiego.

Był osobą niezmiernie cenioną w środowisku działkowców i to nie tylko w regionie podkarpackim, ale całym kraju. Jego zaangażowanie i oddanie sprawie działkowców pozostanie na zawsze w pamięci środowiska działkowego, jego przyjaciół i znajomych.

Prezes PZD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *